• Zabezpieczenia Przeciwpożarowe

  Firma STRAŻAK Piotr Żmuda, Robert Jabłoński Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie powstała w 1993 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się ochroną przeciwpożarową.

  Czytaj więcej
 • Certyfikaty i Licencje

  Posiadamy certyfikaty, licencje i autoryzacje wiodących producentów systemów przeciwpożarowych, m.in.: PROMAT, HILTI, ROCKWOOL, KNAUF, RIGIPS, SVT, ESSVE, ALFASEAL, PPG COATINGS, THERMICA LIMITED, KEMATHERM, SCHRACK SECONET, POLON ALFA, SIMENS, ESSER, COOPER, D+H,  SMAY itp.

  Czytaj więcej
 • Ekspertyzy i Nadzory

  Do przygotowania ekspertyz technicznych, wykorzystywane są procedury organizacyjno – techniczne w sprawie spełnienia wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w inny sposób niż to określono w przepisach techniczno – budowlanych…

  Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami:

phone

606 478 100

email

strazak@strazak.waw.pl

Kiedy wykonywać konserwację instalacji przeciwpożarowych?

gaśnica

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Tyczy się to zarówno miejsc pracy, budynków użyteczności publicznej lub innych mogących pomieścić niemałą grupę ludzi. Zabezpieczenia ogniochronne w budownictwie określane są prawnie i są różne dla poszczególnych budynków.

Co jakiś czas w miejscach pracy czy Galeriach Handlowychsłyszymy testy dźwiękowych systemów ostrzegania o pożarze. Charakterystycznykomunikat w jasny sposób informuje nas o konieczności opuszczenia budynku. Sąto tak zwane DSO – dźwiękowesystemy ostrzegania[http://www.strazak.waw.pl/montaz-konserwacja-serwis-instalacji-ppoz/system-sygnalizacji-pozaru-ssp/],w skład których wchodzą głośniki sufitowe, ścienne, projektorowe oraz centralasterująca. Jest to system, który jedynie zawiadamia przebywających w budynku owykryciu pożaru, ale nie informuje straży pożarnej o incydencie. Jednym zpodstawowych systemów bezpieczeństwa w obiektach jest SSPSystemSygnalizacji Pożaru. Jest to bardziej skomplikowana instalacja, wktórej jednostka sterująca może kontrolować między innymi zewnętrzne systemyoddymiania, jednocześnie informując o zdarzeniu straż pożarną. Pozwala to naszybką reakcję służb oraz minimalizację skutków pożaru.

Dlaczego serwis instalacji przeciwpożarowych jest tak ważny?

Do nienagannego funkcjonowania tak skomplikowanych systemówniezbędna jest okresowa konserwacja. Część elementów systemu, jak instalacjetryskaczowe, należy poddawać kontroli przynajmniej raz w roku, inne zaś, jak naprzykład systemy oddymiania, raz na 6 miesięcy. Niezwykle istotne jestkorzystanie z usług wyłącznie wykwalifikowanych firm, oferujących równieżprofesjonalny serwis instalacji przeciwpożarowych dostępny przez 24 godziny nadobę 7 dni w tygodniu. Aby zabezpieczenia przeciwpożarowe w sposób nienagannyspełniały swoje zadanie, muszą być w stu procentach sprawne. Oczywiście, nikt znas wolałby nie sprawdzać jak w praktyce działają takie systemy, należy jednakpamiętać, że ich poprawne funkcjonowanie może ochronić ludzkie zdrowie i życie.

Zaufali Nam:

alstom-2 cfe logo Hochtief-logo WARBUD-LOGO mercury logo Bilfinger-Berger-logo porr_logo_ strabag-logo tkt logo logo-gelamco
Polityka prywatności