• Zabezpieczenia Przeciwpożarowe

  Firma STRAŻAK Piotr Żmuda, Robert Jabłoński Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie powstała w 1993 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się ochroną przeciwpożarową.

  Czytaj więcej
 • Certyfikaty i Licencje

  Posiadamy certyfikaty, licencje i autoryzacje wiodących producentów systemów przeciwpożarowych, m.in.: PROMAT, HILTI, ROCKWOOL, KNAUF, RIGIPS, SVT, ESSVE, ALFASEAL, PPG COATINGS, THERMICA LIMITED, KEMATHERM, SCHRACK SECONET, POLON ALFA, SIMENS, ESSER, COOPER, D+H,  SMAY itp.

  Czytaj więcej
 • Ekspertyzy i Nadzory

  Do przygotowania ekspertyz technicznych, wykorzystywane są procedury organizacyjno – techniczne w sprawie spełnienia wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w inny sposób niż to określono w przepisach techniczno – budowlanych…

  Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami:

phone

606 478 100

email

strazak@strazak.waw.pl

System sygnalizacji pożaru – SSP

SSP Schrack 1 150x150 System sygnalizacji pożaru – SSP

System sygnalizacji pożaru – SSP służy do wykrywania i sygnalizowania pożaru w pierwszej fazie jego rozwoju. Celem zastosowania tego systemu jest ochrona zdrowia i życia ludzi oraz zgromadzonych wartości materialnych.

Obowiązek zastosowania w budynkach i obiektach systemu SSP regulowany jest przez odpowiednie przepisy prawne, ustawy i rozporządzenia

Podstawowym zadaniem SSP jest:

 • Szybkie i bezbłędne wykrycie powstającego pożaru, zanim się on rozwinie i będzie trudny do opanowania, dzięki czemu jest więcej czasu na przeprowadzenie ewakuacji budynku i na skuteczną ochronę zgromadzonych w nim wartości materialnych.
 • Wysterowanie urządzeń zewnętrznych: central oddymiania uruchamiających klapy oddymiające, załączenie wentylatorów oddymiania, zwolnienie kontroli dostępu, zadziałanie wind pożarowych, otwarcie drzwi ewakuacyjnych, uruchomienie automatycznego sterowania gaszeniem, itp.
 • Zbieranie informacji o zadziałaniu wysterowanych urządzeń – monitoring klap pożarowych, drzwi ewakuacyjnych, bram i kurtyn pożarowych, itp.

 

Głównymi elementami systemy sygnalizacji pożaru są:SSP POLON 1 300x147 System sygnalizacji pożaru – SSP

 • Centrala sygnalizacji pożarowej,
 • Czujki pożarowe,
 • Ręczne ostrzegacze pożarowe – przyciski ROP,
 • Moduły kontrolno – sterujące,
 • Urządzenia sygnalizacyjne.

System sygnalizacji pożaru działa w oparciu o rozmieszczone w pomieszczeniach czujki pożarowe, które reagują na obecność dymu, wzrost temperatury lub pojawienie się płomieni w obszarze działania czujek. Sygnał ze wzbudzonej czujki przekazywany jest do centralki, która alarmuje o zagrożeniu informując odpowiednie służby. Dodatkowo czujki pożarowe uzupełnione są ręcznymi ostrzegaczami pożarowymi (ROP) umieszczonymi na drogach komunikacji ogólnej. Systemy sygnalizacji pożaru mogą też powiadamiać o pożarze najbliższą Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej.

Projektowanie SSP wymaga dużej wiedzy technicznej oraz doświadczenia praktycznego. Ważne jest prawidłowe rozmieszczenie i dobór elementów systemu, dobre zaprojektowanie i zlokalizowanie serwerowni, zgodnie z rodzajem obiektu który ma być wyposażony w system SSP.

Firma STRAŻAK zapewnia pomoc na każdym etapie inwestycji, począwszy od wizji lokalnej i analizę zagrożeń, poprzez zaprojektowanie i instalację aż po serwis i konserwację zainstalowanych systemów.

 

Zaufali Nam:

alstom-2 cfe logo Hochtief-logo WARBUD-LOGO mercury logo Bilfinger-Berger-logo porr_logo_ strabag-logo tkt logo logo-gelamco
Polityka prywatności