• Zabezpieczenia Przeciwpożarowe

  Firma STRAŻAK Piotr Żmuda, Robert Jabłoński Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie powstała w 1993 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się ochroną przeciwpożarową.

  Czytaj więcej
 • Certyfikaty i Licencje

  Posiadamy certyfikaty, licencje i autoryzacje wiodących producentów systemów przeciwpożarowych, m.in.: PROMAT, HILTI, ROCKWOOL, KNAUF, RIGIPS, SVT, ESSVE, ALFASEAL, PPG COATINGS, THERMICA LIMITED, KEMATHERM, SCHRACK SECONET, POLON ALFA, SIMENS, ESSER, COOPER, D+H,  SMAY itp.

  Czytaj więcej
 • Ekspertyzy i Nadzory

  Do przygotowania ekspertyz technicznych, wykorzystywane są procedury organizacyjno – techniczne w sprawie spełnienia wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w inny sposób niż to określono w przepisach techniczno – budowlanych…

  Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami:

phone

606 478 100

email

strazak@strazak.waw.pl

Symulacja pożaru – kiedy należy ją wykonać?

symulacja pożaru

Przeprowadzeniesymulacji pożarowej jest pomocne w ustaleniu obiektywnych scenariuszypożarowych. Dzięki temu można ustalić, czy normy i wytyczne ustalone przyprojektowaniu nie są zawyżone lub zaniżone.

Czym jest symulacja pożaru?

Na symulację CFD składa się przede wszystkim symulacja dymu i rozkładu temperatur w czasie rzeczywistym.  Symulacje komputerowe CFD rozwoju pożaru oraz rozprzestrzeniania się dymu przeprowadzane są na trójwymiarowym modelu obiektu. Uwzględniają podstawowe parametry danego obszaru takie jak geometria, lokalizacja kurtyn dymowych oraz otworów wentylacji mechanicznej i naturalnej. Odwzorowywane są najbardziej niekorzystne scenariusze pożarowe. Ma to na celu określenie czy w czasie potrzebnym na ewakuację ludzi, na drogach ewakuacyjnych zapewnione są warunki niezbędne do jej przeprowadzenia oraz czy możliwe będzie przeprowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej. Istnieje również możliwość weryfikacji oraz oceny poprawności zaprojektowania systemów oddymiania. W tym celu można przeprowadzić próby z ciepłym dymem. Pozwoli to na ocenę skuteczności działania wentylacji oddymiającej oraz współdziałanie systemów bezpieczeństwa w obiekcie. Dodatkowo dzięki próbie z ciepłym dymem, można sprawdzić szczelność kanałów wentylacyjnych. Metoda jest całkowicie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla elementów konstrukcji budynku.

Kiedy wykonać symulację pożaru?

Symulację pożaru przeprowadza się w budynkach, w których uproszczona analiza nie daje pewności, że zostaną spełnione wymogi warunków technicznych. Dzieje się tak w budynkach  atrialnych lub z antresolą oraz w budynkach, w których zachodzi konieczność zastosowania rozwiązań architektonicznych innych niż te, które przewidują przepisy. Jest to standardowy wymóg, dzięki któremu możemy uzyskać zgodę od Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej na odstępstwo od przepisów. Wykonanie symulacji pożaru nieraz wskazuje na zawyżone normy i wytyczne projektowania, co prowadzi do zbędnych wydatków inwestycyjnych na czynne i bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Symulacje muszą odpowiadać aktualnym standardom oraz być zgodne z przepisami techniczno-budowlanymi.

Zaufali Nam:

alstom-2 cfe logo Hochtief-logo WARBUD-LOGO mercury logo Bilfinger-Berger-logo porr_logo_ strabag-logo tkt logo logo-gelamco
Polityka prywatności